WITAJ NA MOIM BLOGU

Zbigniew Stańczyk09 stycznia 20176 komentarzy

Witam Cię na moim blogu, który poświęcony jest upadłości konsumenckiej!

W kolejnych wpisach postaram się uświadomić Ci, że problemy finansowe to nie koniec świata i istnieje sposób na wyjście z długów. Upadłość przestanie kojarzyć Ci się tylko i wyłącznie z wielkimi firmami, które bankrutują. Dowiesz się, że nie warto uciekać przed problemem finansowym, tylko należy stawić mu czoło. Każdy kolejny mój post pokaże Ci jak zacząć od nowa bez komornika, windykatora terenowego, kolejnej chwilówki czy niekorzystnej ugody z bankiem.

Zachęcam Cię do lektury i komentowania!

{ 6 comments… read them below or add one }

Anna K. Styczeń 13, 2017 o 13:23

Dzień dobry Panie Mecenasie!

Cieszę się, że znalazłam Pana blog – będę zaglądać.

Anna

Odpowiedz

Zbigniew Stańczyk Styczeń 16, 2017 o 14:45

Dzień dobry Pani Aniu!
Zachęcam, bo już niedługo pojawią się ciekawe treści odnoście tematyki bloga.
Zbigniew Stańczyk

Odpowiedz

Daniel Styczeń 13, 2017 o 13:26

Dzień dobry Panu! Czy mogę liczyć na kolejne ciekawe wiadomości w blogu? Mam nadzieje, ze tak, gdyż tematyka jest dla mnie bardzo pomocna.
Daniel

Odpowiedz

Zbigniew Stańczyk Styczeń 16, 2017 o 14:43

Dzień dobry!
Oczywiście już w najbliższym czasie pojawią się nowe wiadomości, dzięki którym będzie mógł Pan zaznajomić się z tematyką upadłości konsumenckiej.
Zbigniew Stańczyk

Odpowiedz

Tymoteusz Zaleski Wrzesień 15, 2017 o 10:54

Dzień dobry,
chciałbym zapytac co uważa Pan nt. banków, które oferują połączenie dwóch rat kredytowych w jedną i to mniejszą. Czy to się sprawdza i pomaga wyjść z długów czy po prostu kredyt jest wyżej oprocentowany (dużo wiecej trzeba spłacić)?

Odpowiedz

Zbigniew Stańczyk Wrzesień 15, 2017 o 13:05

Witam serdecznie Panie Tymoteuszu,
jestem zdania, że kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem. Jak w każdej umowie jednak należy zwracać uwagę na warunki jakie dany bank proponuje. Żyjemy w czasach, w których większość z nas posiada parę zobowiązań. Suma ich rat może czasem być dla naszego budżetu trudna do zniesienia. Kredyt konsolidacyjny ma swoje główne zadanie – mamy mieć jedną mniejszą ratę, która będzie dla nas wygodna do spłaty. Faktem też jest, że taki manewr sprawi, iż z dłuższej perspektywy czasu takie zobowiązanie będzie droższe. Trzeba jednak pamiętać, że pozwala ono kredytobiorcy żyć z miesiąca na miesiąc na luzie psychicznym, że stać mnie na zapłatę raty.
Panie Tymoteuszu są oczywiście sytuacje, w których kredyt konsolidacyjny nie pomoże – a tylko odwlecze w czasie powstanie stanu niewypłacalności. Jeżeli dany kredytobiorca wie, że ledwo udaje mu się spłacać sumę swoich obecnych rat i bierze kredyt konsolidacyjny, gdzie rata jest tylko trochę mniejsza niż poprzednio, to tylko kwestia czasu, gdy nastąpi załamanie finansowe.
Dlatego kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem jak się go bierze z głową. Z pewnością będzie on z perspektywy czasu droższy, lecz niejednokrotnie możliwość spokojnej spłaty swojego zobowiązania miesięcznego jest stawiane przez kredytobiorców na pierwszym miejscu.

Odpowiedz

Leave a Comment

Next post: