O mnie

Witam serdecznie na moim blogu!

Nazywam się Zbigniew Stańczyk i jestem radcą prawnym specjalizującym się w konsumenckim prawie upadłościowym.

Pewnego dnia pojawiła się u mnie klientka. Usiadła. Zauważyłem w jej oczach smutek, strach. Kiedy zapytałem ją, jaki ma problem okazało się, że popadła w długi, które zaczęły ją przerastać, a w konsekwencji… niszczyć. Skąd się to wzięło? A no z braku pieniędzy, bo przecież wszystko kręci się wokół nich. Najpierw kredyt hipoteczny, niespodziewane wydatki, brak środków na ratę i zaczęło się: jedna chwilówka, druga, kolejna reklama zerwana ze słupa. Nieprawdopodobna spirala polegająca na spłacie raty coraz to nowymi kredytami.

Mogło skończyć się bardzo źle, ale na szczęście dla tej kobiety za namową swojego męża pojawiła się u mnie w Kancelarii. Jako że nowa upadłość konsumencka dopiero raczkowała postanowiłem zagłębić się w ten temat i korzystając z tego rozwiązania pomóc mojej klientce.

Udało się, a sukces w postaci ogłoszenia upadłości i pozbycia się przez nią zobowiązań, dał mi motywację i chęć pomocy innym, którzy znaleźli się w takiej samej lub podobnej sytuacji życiowej.

Dlatego zająłem się upadłością konsumencką. A dlaczego zostałem prawnikiem?

Jako dzieciak chciałem zostać piłkarzem, niestety jako że przysłowiowo „kopałem się po czole” musiałem rozglądnąć się za czym innym, a piłka nożna stała się całkowicie amatorskim hobby. Pewnego dnia natrafiłem na film „Philadelphia”. W jednej ze scen bohater grany przez Toma Hanks’a zapytany za co kocha prawo odpowiedział, że kocha je dlatego, że co jakiś czas, nie często, ale jednak dzięki mnie staje się zadość sprawiedliwości. To naprawdę podniecające uczucie.

Od tego czasu chciałem być prawnikiem i pomagać tym, co sprawiedliwości potrzebują. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w bankach, a także Urzędzie Miasta Krakowa. Od 2015 roku wykorzystuję swoją wiedzę prowadząc indywidualną kancelarię radcy prawnego. Przeprowadzając procesy upadłości konsumenckiej, pomagam takim ludziom jak klientka opisana w powyższej historii normalnie funkcjonować w społeczeństwie poprzez uzyskanie oddłużenia ze zobowiązań i tzw. ,,nowy start”. Oddłużenie w ramach upadłości konsumenckiej prowadzi do ograniczenia wykluczenia społecznego, niweczy także mechanizm dziedziczenia długów przez przyszłe pokolenia.

Prywatnie łamię stereotyp prawnika, który ucieka od sportu. W stopniu większym niż amatorski uprawiam sporty siłowe, w stopniu amatorskim grywam z przyjaciółmi w piłkę.

*****